single-image

Najprzydatniejsze akcesoria do smartfona

Smartfon to urządzenie bardzo przydatne. Żeby jednak wykorzystać w pełni wszystkie jego funkcje, a także zabezpieczyć go przed ewentualnymi uszkodzeniami, warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju akcesoria. Akcesoriów do smartfona jest na rynku całe mnóstwo, skupmy się jednak na tych, które są najbardziej praktyczne i przydatne.

Przede wszystkim warto zakupić etui do smartfona. Do niektórych modeli telefonów jest ono dokładane już w komplecie. Wybór mamy duży – od zwykłych, przejrzystych owijek z silikonu, aż po piękne, skórzane pokrowce, które same w sobie są eleganckim gadżetem. Taka ochronna obudowa, oprócz tego, że może stanowić estetyczny dodatek, jest przede wszystkim zabezpieczeniem dla naszego telefonu. Chroni go przed zarysowaniami, a w przypadku upadku telefonu – także przed większymi uszkodzeniami, jak na przykład zbicie ekranu czy innych delikatnych elementów.

Etui do smartfona

Do etui warto też dokupić sobie folię ochronną lub szkło hartowane na ekran. Ta pierwsza chroni tylko przed rysami, które powstają też w przypadku normalnego użytkowania, natomiast szkło dużo lepiej spełni swoją funkcję, gdy telefon nam spadnie. W sytuacji upadku telefonu, stłuczemy dodatkowe szkło ochronne, a nie ekran smartfona.

Jeśli często spędzacie czas poza domem, pomyślcie też o zakupie powerbanku. Smartfony w dzisiejszych czasach mają mnóstwo różnych funkcji i coraz to większe ekrany. Niestety wpływa to na długość działania baterii. Dlatego warto mieć zawsze przy sobie dodatkowe źródło zasilania, jakim jest powerbank. Powerbanki występują w różnych kształtach i kolorach więc na pewno każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model. Przy zakupie warto też porównać pojemności różnych powerbanków i na tej podstawie kupić najlepszy. Obsługa jest bardzo łatwa – takie urządzenie ładujemy wygodnie w domu, a kiedy nasz smartfon nas poinformuje, że bateria się kończy, podłączamy kablem do smartfona. To rozwiązanie bardzo przydaje się też w podróży.

W niektórych smartfonach mamy możliwość dołożenia karty pamięci. Zazwyczaj jest to mała karta microSD. Jest to przydatne jeśli pamięć wbudowana w telefonie jest dla nas zbyt mała i chcemy sobie ją powiększyć. Każdy smartfon obsługuje inną maksymalną pamięć zewnętrzną więc powinniśmy to sprawdzić przed zakupem karty. Niestety w żadnym z modeli smartfonów marki Apple nie ma wbudowanego gniazda na zewnętrzne karty pamięci. Dla niektórych może to być istotny czynnik przy zakupie telefonu.

Kierowcy powinni zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową i uchwyt do telefonu. Jedno i drugie może się przydać w samochodzie, szczególnie jeśli często używamy nawigacji samochodowej. Telefon wtedy dużo szybciej się rozładowuje więc niezbędna jest ładowarka, a uchwyt to rozwiązanie praktyczne, dzięki któremu zawsze mamy nasz telefon w zasięgu wzroku. Jeśli często rozmawiamy w samochodzie przez telefon to może nam też przydać się zestaw głośnomówiący. Niektóre auta mają już taką funkcję wbudowaną, a w niektórych przypadkach trzeba tak zestaw po prostu dokupić.

Zobacz również...