single-image

Jak wybrać idealną roletę dzień i noc?

Rolety dzień i noc są jednymi z najlepiej sprzedających się w ostatnim czasie wewnętrznych osłon okiennych. Ich fenomen polega głównie na uniwersalności. Takie rolety zastąpią nam firany oraz zasłony. Jak widać ich podwójna funkcja nie opiera się tylko na zastosowaniu dwóch rodzajów materiałów, które zachodząc na siebie pozwalają użytkownikowi regulować dostęp i kąt padania światła, ale także mogą pełnić dwie role: firan i zasłon w jednym produkcie. Rolety dzień i noc osłonią nas nie tylko przed światłem, ale również przed ciekawskimi spojrzeniami.

Aby jednak mogły służyć nam niezawodnie przez długie lata powinniśmy poświęcić nieco uwagi na ich dobranie nie tylko do naszych potrzeb, ale także do rodzaju okien i charakteru pomieszczeń. Jaka zatem będzie idealna roleta dzień i noc? To przede wszystkim dobrze dobrana i zamontowana roleta.

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić przed zamówieniem rolety jest dokładnie wymierzenie naszego okna. Wymiary, które będą nam potrzebne to przede wszystkim szerokość i wysokość samej szyby oraz szerokość szyby z listwami. Jeżeli precyzyjnie dokonamy pomiarów specjaliści bez problemu dobiorą odpowiednie mechanizmy i rodzaj materiału, dzięki którym roleta będzie działała bez zarzutu.

Sposób montażu rolet dzień i noc nie jest trudny, choć wymaga nieco precyzji. Jeśli zdecydujemy się na roletę umieszczoną w kasecie, pierwszym krokiem jaki powinniśmy zrobić to oderwanie osłony taśmy samoprzylepnej i precyzyjne umieszczenie rolety np. na listwie przyszybowej. Dzięki taśmie będzie nam znacznie łatwiej dokończyć montaż przy pomocy wkrętów ponieważ roleta nie będzie się przesuwała. Aby nie utrudniać sobie pracy postarajmy się nie rozwijać rolki z tkaniną. Następnie przetestujmy zwijanie i rozwijanie tkaniny oraz na końcu zamontujmy listwy maskujące. Na ostatnim etapie montażu pamiętajmy o założeniu ograniczników i obciążników na łańcuszek regulujący rozwinięcie rolety.

w nocy w biurze

Równie ważną kwestią co montaż i odpowiednie wymierzenie jest wygląd naszej rolety. Przede wszystkim powinna być spójna z wystrojem naszego domu czy mieszkania jak i z danym pomieszczeniem, w którym zawiśnie. Aspekt wizualny jest niezmiernie istotny, ponieważ roleta ma nie tylko spełniać funkcję zaciemniającą dane pomieszczenie, ale również powinna zdobić nasze mieszkanie czy dom. Ważna jest także kolorystyka pasów, która nie powinna zakłócić wystroju, a jedynie go uzupełnić. Oczywiście najlepiej jeżeli połączymy funkcjonalność z ładnym wyglądem, dlatego przed wyborem rolety dzień i noc zastanówmy się jaką rolę będzie pełniła w danym pomieszczeniu. Weźmy pod uwagę, że w sypialni bardzo ważna się funkcja zaciemniająca, natomiast w kuchni w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na odporność materiału na zabrudzenia. W łazience natomiast bardziej niż funkcji zaciemniającej będziemy potrzebowali osłonić się od spojrzeń, ale nie od światła dziennego.

Jak widać wybór idealnej rolety dzień i noc wymaga podjęcia kilku decyzji, ale z pewnością jeżeli weźmiemy pod uwagę tych kilka wspomnianych kwestii będziemy zadowoleni z naszego wyboru.

Zobacz również...