single-image

Jakie meble wypoczynkowe do salonu wybrać?

Salon jest centralną częścią domu, to miejsce odpoczynku po ciężkim dniu, rozmów, a nawet snu. W tym miejscu jednym słowem powinniśmy czuć się przyjemnie. Czynnikami, które będą o tym decydować są meble wypoczynkowe. To one wpływają na nasze samopoczucie i odpoczynek. Salony bywają różne, duże, małe, połączone z kuchnią, jadalnią, albo oddzielne. Mimo to funkcja jest jedna: relaks. Po prostu musimy czuć się tam dobrze.

Meble wypoczynkowe są najważniejszym wyposażeniem salonu. Mogą nadać ciekawy kierunek całej aranżacji, elegancko dopełnić lub jeśli są źle dobrane całkowicie zrujnować ją. Jeśli chcemy dobrze dopasować wypoczynek do całej aranżacji to trzeba uwzględnić obowiązujące tam barwy i dobrać meble tak, by pasowały ze sobą kolorystycznie. Trzeba także wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia, a także oświetlenie. Rodzaj mebli jakie wybierzemy do salonu, zależą od nas samych, od własnych potrzeb i oczekiwań, co do tego jaką rolę będą spełniać w mieszkaniu.

Jeśli salon w nocy ma zamieniać się w sypialnię to należy wybrać meble wyposażone w funkcję spania, czyli wygodny narożnik. Dzięki niemu będzie gdzie spać, a dodatkowo wyposażony w pojemnik na pościel pozwoli na wygodne przechowywanie poduszek, kołder, pościeli zapasowej. Natomiast jeśli zależy nam głównie na tym, by salon pełnił funkcję reprezentacyjną, aby stał się przytulnym i pięknym miejscem to warto wybrać kanapy z fotelami do salonu. Taki zestaw jest typowy dla odpoczynku dziennego, kiedy chcemy na chwilę przysiąść i w spokoju wypić filiżankę kawy czy obejrzeć telewizję.

Sklep meblowy Meble BiK oferuje ciekawe kanapy oraz fotele, które można w dowolny sposób ze sobą połączyć, aby tworzyły interesujący komplet. Nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów kolekcji, można wybrać takie jakie są potrzebne i jakie pasują do aranżacji wnętrza. To daje duże możliwości, w zależności od tego jaką przestrzenią dysponujemy można dobrać mniej lub więcej elementów i przestawiać je dowolnie w trakcie użytkowania. Jeśli zależy nam na tradycyjnym rozwiązaniu to warto zdecydować się na zestaw typu sofa i dwa fotele. Wygodna, miękka kanapa oraz fotele z bocznymi oparciami i dodatkową poduszką pod głowę pozwolą zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Warto wspomnieć o tym, że sofy, które nie posiadają funkcji spania są zdecydowanie wygodniejsze niż sofy, które mają różne funkcje, gdyż osadzone są na wyższych nóżkach, a z kolei to powoduje, że mają więcej uroku, zwiększa się miękkość i sprężystość siedzisk i właśnie dlatego są nadzwyczaj wygodne.

Fotele w salonie

Jeśli zależy nam na urządzeniu przytulnego, urokliwego kącika wypoczynkowego, w którym będziemy przyjmować gości i będzie służyć jako miejsce odpoczynku na siedząco to warto sięgnąć właśnie po to rozwiązanie. Jeśli dysponujemy małą powierzchnią salonu to kanapa z fotelami będzie naprawdę najlepszym pomysłem. Wielkość pojedynczego fotela i kanapy są mniejsze niż całego narożnika, a to nie jest przecież bez znaczenia, jeśli posiadamy nie duży metraż. Jeżeli znudzi nam się dane ustawienie mebli to w każdej chwili można zmienić konfigurację i cieszyć się małymi zmianami, w przypadku narożnika nie jest już to takie proste, a przestawić duży ciężki narożnik nie jest łatwo.

Zobacz również...