single-image

Sofa rozkładana 2-osobowa z pojemnikiem na pościel – powody dla których warto ją mieć

Sofa rozkładana 2-osobowa z funkcją spania jeszcze nie tak dawno była żartobliwie nazywana wspomnieniem czasów PRL-u i niemal nikt nie wyobrażał sobie, że możliwy stanie się świadomy powrót do tego rozwiązania. Dziś jednak można się przekonać o tym, że ma ono spore grono zwolenników. Co przy tym szczególnie ważne, o popularności tej propozycji nie da się powiedzieć, że jest przypadkowa.

Sofa rozkładana z funkcją spania w niewielkim pomieszczeniu

Duże zainteresowanie, jakie dziś wzbudza sofa rozkładana z funkcją spania i z pojemnikiem na pościel, w pewnym stopniu stanowi odpowiedź na warunki, w jakich żyjemy. Wiele osób mieszka zarówno w kawalerkach, jak i w mieszkaniach dwupokojowych, nieustannie zmaga się więc z problemem, jaki stanowi ograniczona przestrzeń. Jeśli mieszkanie takie ma być funkcjonalne, nie ma mowy o tym, aby cokolwiek pozostawić przypadkowi. Obijanie się o źle dobrane meble jest prawdziwym koszmarem, a przecież obecność przynajmniej kilku z nich jest obowiązkowa.

Sofa w takim przypadku wydaje się strzałem w dziesiątkę już choćby dlatego, że zwraca na siebie uwagę ze względu na swoją funkcjonalność. W kilka chwil może przeobrazić się w wygodny mebel służący do oglądania telewizji i czytania książek, aby po kolejnych kilku stać się łóżkiem gwarantującym spokojny sen w komfortowych warunkach. Co ważne, rozmiary takiej sofy są na tyle kompaktowe, że można z powodzeniem umieścić ją również w sypialni znajdującej się na antresoli.

Sofa nie tylko do salonu

Funkcjonalność to ogromny atut rozkładanej sofy. Nie jest to jednak jedyna jej zaleta, o której warto wspomnieć. Nie mniej ważne wydaje się być to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które nie jest przypisane tylko do jednego pomieszczenia. O ile łóżko powinno znaleźć się w sypialni, a narożnik w salonie, o tyle sofę można umieścić dokładnie tam, gdzie brakuje jej najbardziej, bez znaczenia, czy jest to pokój dzienny, czy też ten, w którym mieszka nastolatek. Także wprowadzenie pojemnika na pościel otwiera przed jej potencjalnymi właścicielami całkiem nowe możliwości. Zwiększa on domową „przestrzeń magazynową”, a tej brakuje nie tylko w kawalerkach, ale i w znacznie większych mieszkaniach.

Sofa rozkładana dla lepszego komfortu spania

Osoby pamiętające jeszcze królujące w czasach PRL-u tapczany, z pewnością żywo wspominają to, że można było na nich spać, nikt nie cieszył się jednak z takiej perspektywy. Tapczany przeważnie były wykonywane bez staranności niezbędnej do tego, aby zagwarantować ich użytkownikom spokojny sen. Do dziś wspomnienia wielu osób związane z tym meblem są zdominowane przez wbijające się w ciało sprężyny oraz okropne skrzypienie, które było w stanie obudzić nawet osoby śpiące w sąsiednim pokoju. Choć więc dzisiejsze sofy czasem są zestawiane z dawnymi tapczanami, wypada podkreślić, że wygoda spania jest tym, co stanowi zasadniczą różnicę między oboma meblami.

sofa-with-pillows

Wygodę spania sofy może zresztą podnieść sam kupujący kładący duży nacisk na zakup odpowiedniego rozwiązania. Należy unikać przede wszystkim twardych modeli z wystającymi sprężynami. Te jednak, choć ciągle jeszcze są obecne na rynku, pojawiają się w sprzedaży coraz rzadziej. Podczas zakupu warto zatem sprawdzić przede wszystkim stelaż upewniając się, że jest wykonany w solidny sposób. Wyznacznikiem jakości sofy jest także duża powierzchnia spania i odpowiednio zaprojektowany materac.

Pojemnik na pościel i jego zastosowania

Jak już wspomniano, pojemnik na pościel jest jednym z największych atutów współczesnych sof. Bardzo często właśnie jego wielkość i sposób budowy ma status jednego z najważniejszych kryteriów, w oparciu o które wybierane jest to rozwiązanie. Wiele osób podkreśla zresztą, że jego nazwa informuje nie o jedynym, a o jednym z wielu sposobów jego wykorzystania. W domach i mieszkaniach pojemnik jest wykorzystywany po to, aby trzymać w nim ubrania sezonowe, książki, gazety, materac dla gości oraz wiele innych drobiazgów, na które zawsze brakuje miejsca. To świetne rozwiązanie, gdy chce się maksymalnie zagospodarować przestrzeń, którą się dysponuje.

Zobacz również...