single-image

Podtynkowe baterie wannowe bez tajemnic

Podtynkowe baterie wannowe są opisywane zazwyczaj jako rozwiązania nie tylko nowoczesne, ale i wyjątkowo estetyczne. Zwraca się też uwagę na to, że grono ich wielbicieli systematycznie rośnie. To wygodne, praktyczne rozwiązania, osoby korzystające z nich podkreślają przy tym, że wcale nie trzeba obawiać się ich awaryjności.

Podtynkowe baterie wannowe – jak kupić mądrze?

Na baterie wannowe montowane pod tynkiem składają się dwa rodzaje elementów. Rozeta, dźwignia oraz słuchawka (a niekiedy także deszczownica) to elementy widoczne. Instalacje i elementy dostarczające wodę są jednak ukryte w ścianie. Podczas zakupu można więc kierować się kryteriami zbliżonymi do tych, które są dla nas ważne przy wyborze baterii natynkowych. Warto przyjrzeć się jakości wykonania pamiętając, że jest ona ważna także w odniesieniu do tego, co znajdzie się pod ścianą. Nie zaszkodzi też, jeśli upewnimy się, że kolorystyka baterii nam odpowiada, a my sami wiemy, jak powinno wyglądać jej czyszczenie w profesjonalny sposób. Innym dobrym pomysłem będzie sprawdzenie przed zakupem, jak oceniane jest dane rozwiązanie pod kątem jego awaryjności. Producent z pewnością będzie się starał przekonać nas o tym, że nie mamy najmniejszych nawet powodów do obaw. Dobrze jest jednak poznać także opinie samych użytkowników baterii na ten temat, bo ewentualne problemy mogą wiązać się z koniecznością ingerencji w układ kafelków na ścianie.

bathroom-with-a-bathtub-1

Podtynkowe baterie wannowe i ich zalety

Choć baterie wannowe podtynkowe mają swoje wady, z pewnością to właśnie zalety rozwiązań tego typu są tym, na co zwraca się uwagę w pierwszej kolejności. Tu nie można zapomnieć choćby o funkcjonalności. Można instalować je nawet w niewielkich pomieszczeniach, a oszczędność przestrzeni, jaką gwarantują, przyczynia się do optycznego powiększenia łazienki. Wbrew obawom sceptyków, ukryte przed domownikami elementy instalacyjne rzadziej ulegają awariom, bo umieszczenie w ścianie minimalizuje ryzyko przypadkowego uszkodzenia. Plusem baterii podtynkowych jest także to, że można dziś znaleźć rozwiązania pasujące do każdego typu ścian. Dziś w sprzedaży dostępne są nawet te, które można wykorzystać w odniesieniu do cienkich ścianek działowych.

Czy podtynkowe baterie wannowe mają wady?

Znalezienie rozwiązania całkowicie wolnego od wad nie jest możliwe, nie jest nim więc również wannowa bateria podtynkowa. Największym problemem wydaje się ewentualna usterka. Oczywiście, mówimy tu o zagrożeniu, które można zredukować do minimum, jeśli zadba się o zakup rozwiązania naprawdę wysokiej jakości, a następnie także o jego profesjonalny montaż. Ten ostatni również jest uważany zresztą za problematyczny. Sami producenci nie zalecają eksperymentowania, osoby, które nie mają pewności, czy uda się wykonać go naprawdę dobrze, powinny więc powierzyć go profesjonalistom. Warto też mieć na uwadze to, że cena baterii podtynkowej jest ciągle wyższa niż klasycznego rozwiązania natynkowego. Zakup nie jest bardzo dużym wyzwaniem dla budżetu, przed decyzją o nim warto jednak przeanalizować wszystkie aspekty z nim związane.

Zobacz również...