single-image

Jak pozbyć się komarów z pokoju – czy jest to możliwe?

Dokuczliwe komary w okresie lata to poważny problem, z którymi wielu z nas musi się zmagać. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że bardzo wiele osób zastanawia się jak można sobie z nimi poradzić. Te denerwujące owady mogą wpłynąć na nasze funkcjonowanie, jak więc pozbyć się ich skutecznie ze swojego domu. Znajdziecie tutaj kilka sprawdzonych sposobów, które można wykorzystać, by usunąć komary z domu.

Preparaty i środki chemiczne

Komary w domu potrafią znacząco uprzykrzyć nam funkcjonowanie. Dotyczy to zarówno dnia jak i nocy. Jednak można sobie z nimi poradzić stosując specjalnie przygotowywane w tym celu środki i preparaty. Wśród tych propozycji, które mogą wzbudzić zainteresowanie są między innymi elektrofumigatory. To urządzenia, które składają się z płytek owadobójczych i elektrycznego odparowywacza. Aby zaczęły one swoje działanie wystarczy je podłączyć do gniazdka, gdzie są komary. Inną opcją będą fumigatory. Przy ich użyciu należy spryskać pomieszczenia, płytki, spirale owadobójcze i potem czekać na efekty.

Moskitiery – w oknach i nie tylko

Takim rozwiązaniem, które jest często stosowane będą także moskitiery. To proste rozwiązanie, przygotowuje się bowiem do okna czy drzwi balkonowych siatkę, która dokładnie przyklejona sprawi, że nawet jeśli będzie się okno otwierać to niechciane owady nie znajdą się w środki. Moskitierę można także zastosować nap ad łóżkiem, taka opcja świetnie się sprawdzi między innymi zastosowana w pokoju dziecięcym, gdzie na pewno taka moskitiera będzie dobrym rozwiązaniem.

moskitiera

Zastosowanie lamp owadobójczych

Lampy owadobójcze mogą być świetnym sposobem na to, by pokonać niechciane owady. Ich działanie polega na tym, że tworzą światło ultrafioletowe, które będzie wabić komary. Lampy są otoczone siatką pod napięciem i w momencie zetknięcia z nią owady będą ginąć. To napięcie jest jednak na tyle niskie, że dla człowieka jest ono w pełni bezpieczne, nie trzeba sie tych lamp obawiać, nie szkodzą człowiekowi. Można spokojnie zastosować te lampy bez obaw o swoje zdrowie czy zdrowie dzieci. Te lampy otrzymują obecnie ciekawą formę estetyczną, dlatego mogą być świetnym dodatkiem do wnętrz.

Świece oraz środki zapachowe

Owady są bardzo mocno wyczulone na zapachy, dlatego kolejnym sposobem na walkę z komarami będzie także stosowanie specjalnie przygotowywanych preparatów, dzięki którym możliwe będzie skuteczne ich pokonanie właśnie przez zapach, który będzie powodował ich odstraszanie. Ten kierunek jest obecnie bardzo popularny i chętnie wykorzystywany właśnie przez producentów różnych środków, które mają pomagać w walce z insektami. Warto się temu przyjrzeć i zobaczyć jak te produkty funkcjonują. Skuteczna walka z komarami faktycznie jest możliwa, trzeba jednak podjąć działania, które będą temu sprzyjać.

Usunięcie komarów z domu może podnieść znacząco komfort zamieszkania, dlatego jest to ten element, który koniecznie trzeba mieć na uwadze i w okresie letnim warto przygotować się na ten trudny czas, w którym będzie trzeba się z komarami zmagać.

Zobacz również...