single-image

Jak jeździć na rowerze żeby schudnąć

Każda aktywność fizyczna powinna być traktowana jako coś pozytywnego dla naszego organizmu. Warto mieć to na uwadze i odpowiednio ją planować. Jednak niektórzy podejmując się jakieś aktywności oczekują również po niej konkretnych efektów. Jeśli np. ktoś będzie chciał się odchudzać powinien zwrócić uwagę na to jaka forma uprawiania sportu będzie dla niego najlepsza.

Jest wiele dyscyplin, które są przez naszych rodaków lubiane. Wydaje się jednak, że w ostatnich latach jeśli chodzi o aktywność fizyczną to bardzo popularnym kierunkiem jest między innymi jazda na rowerze i na takie spędzanie wolnego czasu decyduje się wielu naszych rodaków. W związku z tym pojawia się również pytanie o to jak jeździć na rowerze, by się skutecznie odchudzać.

Jazda regularna – to kluczowe

Przede wszystkim jeśli ktoś będzie się chciał odchudzać na rowerze powinien przede wszystkim pamiętać o tym, że przy odchudzaniu kluczową sprawą będzie oczywiście regularność. To ten czynnik, który jest najważniejszy i koniecznie powinniśmy go mieć na uwadze. Należy zwrócić uwagę na to, by jazda na rowerze była dla nas sposobem na spędzanie czasu minimum3 razy w tygodniu. Oczywiście jeśli uda się osiągnąć 5 dni jazdy w ciągu tygodnia będzie jeszcze lepiej. Natomiast takie 3 dni w tygodniu to minimum, by faktycznie było w ogóle można myśleć o jakichś pozytywnych efektach w zakresie odchudzania. Do tego dochodzi również czas jazdy. Taka sesja na rowerze powinna trwać minimum pół godziny, najlepiej około 45 minut, ponieważ w ten sposób będzie można pobudzić organizm do spalania tłuszczu. To kwestia, która ma kluczowe znaczenie, ponieważ krótkie treningi około 20 minut pozwalają spalać tylko to co organizm otrzymał na bieżąco, by rozpocząć spalanie tłuszczu zgromadzonego jako zapasy w naszym organizmie powinniśmy trenować minimum przez 30-40 minut w jednej sesji. Wtedy dojdzie do sytuacji, w której zapasy tłuszczu w organizmie będą skutecznie spalane.

 

Jaka intensywność realizowanego treningu?

Do istotnych kwestii należy zaliczyć również intensywność treningu jaki będzie się podejmowało. To również kwestia, która ma istotne znaczenie i powinniśmy mieć ją na uwadze. Trening, który będzie się najlepiej sprawdzał przy odchudzaniu to taki, w którym uda się utrzymywać intensywność treningu na poziomie, który będzie około 70-80% tętna maksymalnego. Taki trening nazywany aerobowym daje najlepsze efekty i faktycznie można liczyć na to, że spalanie tłuszczu będzie faktycznie przynosiło pozytywne efekty. Jazda na rowerze przy takim tętnie jest dodatkowo w zasięgu przeciętnej osoby, co również będzie pozwalało na skuteczne odchudzenie. Jeśli szukacie pomysłów na to jak się skuteczne odchudzać, zastanawiacie się co będzie dawało najlepsze efekty to wydaje się, że warto będzie wybrać rower. I tutaj nie będzie miało znaczenia czy będzie to jazda zwykłym rowerem po mieście, po lesie czy rowerem stacjonarnym w domu. Efekty tego treningu będą takie same niezależnie od tego jaki rower wybierzemy. Kluczem do odchudzania będzie natomiast systematyczność.

spacer z rowerem

Zobacz również...