single-image

Co to są wkręty dwugwintowe i do czego służą?

Na liście najchętniej wybieranych wkrętów specjalistycznych, szczególnie silną pozycję okazują się zajmować wkręty dwugwintowe. To właśnie te elementy łączące są wyposażone nie w jeden, ale w dra gwinty zlokalizowane zarówno na początkowej, jak i na końcowej części wkrętu. Dzięki takiemu rozwiązaniu bez trudu można przeprowadzać zarówno mocowania w drewnie, jak i w płytach drewnopochodnych, choć wkręty dwugwintowe łączą też ze sobą elementy drewniane.

Charakterystyka wkrętów dwugwintowych

Tym, co sprawia, że popularność wkrętów dwugwintowych jest tak duża, jest przede wszystkim mniej typowy kształt głowicy i gwintów w tego typu rozwiązaniach. To właśnie on sprawia, że wprowadzenie wkrętu do drewna jest stosunkowo prostym zadanie. Co warte podkreślenia, wkręcenie jest na tyle głębokie, że pierwszy gwint bez trudu zatyka się w materiale. Drugi, w tym samym czasie, mocno łączy elementy, które od tej pory mają stanowić jedną całość.

Wkręty dwugwintowe – przegląd zalet

Zainteresowanie wkrętami dwugwintowymi jest zwykle uzasadniane ich niebanalną konstrukcją. Warto jednak pamiętać, że nie jest ona wcale ich jedynym atutem. Tym, co sprawia, że cieszą się rosnącą popularnością jest szybkie i łatwe mocowanie wynikające z tego, że korzystając z tego rodzaju wkrętów nie trzeba wcześniej wiercić otworów. Nie bez znaczenia jest i to, że same połączenia charakteryzują się stabilnością, a do tego świetnie wyglądają. Jeśli wkręty dobierze się pod kątem materiałów, które mają łączyć, ich obecność będzie trudna do zauważenia. W wielu przypadkach jest to szczególnie cenny atut.

Osoby korzystające z wkrętów dwugwintowych podkreślają też, że sięganie po nie pozwala zarówno na zaoszczędzenie czasu, jak i pieniędzy. Nie trzeba kupować dodatkowych narzędzi ani poświęcać długich minut na przygotowanie do wkręcania. Plusem tego rodzaju rozwiązań jest też bezpieczeństwo. Konstrukcja z ich udziałem jest mocna, nie trzeba więc obawiać się, że dojdzie do jej uszkodzenia już podczas użytkowania.

Przegląd zastosowań wkrętów dwugwintowych

Wkręty dwugwintowe są kojarzone przede wszystkim z tymi rozwiązaniami, które wykorzystuje się pracując z drewnem. Nic więc dziwnego, że chętnie sięgają po nie stolarze oraz osoby zajmujące się szeroko rozumianym budownictwem drewnianym. Rozwiązania te znajdują też zastosowanie w meblarstwie i ogrodnictwie oraz podczas montażu paneli solarnych. W tym pierwszym przypadku niejednokrotnie sięgają po nie amatorzy przygotowujący samodzielnie drewniane pergole i ławki. Warto pamiętać także o tym, że wkręty dwugwintowe dostępne w ofercie hurtowni ALAMET znajdują zastosowanie także w motoryzacji. Przeważnie to właśnie ich używa się mocując kolejne elementy wewnątrz pojazdów.

Gdzie kupować wkręty dwugwintowe?

O ile w przypadku wielu śrub i wkrętów kwestia związana z ich zakupem nie jest tak znacząca i z powodzeniem można ich szukać także w marketach budowlanych, o tyle wkręty dwugwintowe najlepiej zamawiać w hurtowni alamet-zamocowania.pl. Nie są one rozwiązaniami tak popularnymi, jak klasyczne śruby zamkowe, a ich trwałość i skuteczność to atuty, o których można mówić jedynie wtedy, gdy charakteryzuje je rzeczywiście wysoka jakość, która dostępna jest w hurtowni ALAMET.

Zobacz również...